Menu
Kartınız
GEÇİCİ BİR SÜRE ALIŞVERİŞE KAPALIYIZ. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

COFFEE FİLTRES KAHVE KAĞIDI 80 YAPRAK 1X4 2 PAKET

Coffee Filters Filtre Kahve Kağıdı No:4 80 Yaprak 2 Paket

Filtre Kahve Kağıdı ince dokusu sayesinde kahvenizin aromasını kaybetmemesini sağlar. 4 numara filtre kağıdı ile % 99 oranında filtreleme sağlayarak leziz kahvelerin tadını çıkarma imkanı tanır.

Ürün İçeriği: 2 adet 80 yaprak 4 numara Coffee Filters Filtre Kahve Kağıdı içermektedir.

Kağıt Filtre Kaç Defa Kullanılır?

Kahve filtre kağıdı tek kullanımlıktır fakat tek kullanımlık olması sizi yanıltmasın. Çünkü kahve filtre kağıdı bu özelliğiyle farklı demlemelerde lezzetin karışmasını önler ve ince yapıları sayesinde de iyi bir filtreleme sağlar. Kahve kağıdı filtrelerinin üretildiği ana madde kağıt olduğu için sudan etkilenirler. Dolayısıyla suya ikince kez maruz kaldıklarında yırtılabilir ya da dağılabilirler.

Filtre Kahve Kağıdı 2 Numara Ne Demek?

Filtre kahveyi filtrelemenize yarayacak olan 2 numaralı kahve filtre kağıdı iki fincanlık demlemeler için uygundur. İki fincanlık kahve demleme kapasitesi, 2 numaralı kahve filtre kağıdı ile iki kere demleme yapacağınız anlamına gelmez. Bu kahve filtre kağıdı ile aynı anda iki fincanlık kahve demleyebileceğiniz anlamına gelir.

Filtre Kahve Kağıdı 4 Numara Ne Demek?

Filtre kahveyi tortullarından ayırarak homojen bir kıvam elde etmenizi sağlayacak olan diğer kahve filtre kağıdı ise 4 numaralı kağıt filtredir. Bu kağıt filtre de 4 fincanlık kapasiteye sahip olan makinelerde kullanılabilir. Diğer taraftan 4 numaralı kahve filtre kağıdı da aynı anda 4 fincanlık demleme yapabileceğiniz anlamına gelir. Filtre kahve kağıdı numaraları arasında 1/4 ibaresi ile de karşılaşıyoruz. Peki, 1/4 filtre kağıdı nedir? 1/4 filtre kahve kağıdı ibaresi 4 numaralı filtre kahve kağıdını temsil eder.

Filtre Kağıdı Numaraları Neye Göre Seçilir?

Eğer kullanacağınız kahve makinesi ya da ekipmanı bir veya iki fincanlık kahve demleme kapasitesine sahip ise 2 numaralı kağıt filtre kullanmalısınız; üç veya dört fincanlık kahve demleme kapasitesine sahipse de 4 numaralı kağıt filtre kullanmalısınız.

Kullanacağınız kahve makinesine ya da elle kahve demleme ekipmanına 4 numaralı kahve kağıdı filtresi büyük gelebilir. Böyle durumlarda kullandığınız ekipmanın markasının özel olarak ürettiği kahve kağıdı filtrelerini almalısınız.

Diğer taraftan elle demlemek için kullanılan kahve demleme ekipmanlarının kendilerine özel kahve kağıdı filtreleri bulunmaktadır. Özellikle Aeropress ile kahve demlemek istiyorsanız 2 veya 4 numaralı kahve kağıdı filtresi kullanamazsınız. Çünkü Aeropress’in kağıt filtresi küçük daire şeklindedir. Dolayısıyla bu ekipmana özel üretilen kahve kağıdı filtrelerinden almalısınız.

Filtre Kahve Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Kahve filtre kağıdını makinede kullanacaksanız yapmanız gereken tek şey makinenin filtre haznesine ihtiyaç duyulan numarada kağıt filtreyi yerleştirmek ve içerisine filtre kahve eklemek olacaktır. Eğer elle demlenen kahve demleme ekipmanlarında kullanacaksanız kullanacağınız kahve filtresini önce sıcak su ile ıslatmalı ardından kahveyi içerisine ilave etmelisiniz.

Yorum Yap