Menu
Kartınız
GEÇİCİ BİR SÜRE ALIŞVERİŞE KAPALIYIZ. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

DOĞADAN ZENCEFİL IHLAMUR BALLI 20 Lİ

Doğadan Zencefil Ihlamur Ballı

Uzak Doğu'nun canlandırıcı baharatı zencefil; ıhlamur çiçeği ve balın koruyucu desteği ile bir araya geldi.

Doğadan uzmanlığıyla en doğru bitkilerin en doğru oranda bir araya getirildiği şifalı bitkilerin desteği ile her yudumda iyilik.

Şifalı bitkiler günlük su ihtiyacınızın belirli bir bölümünü karşılamanıza yardımcı olur. Mevsim geçişlerine ve soğuk havalara karşı önlem almanızı sağlar.

İçindekiler

Ihlamur (%55,1), Zencefil (29,5%), Dut Yaprağı, Meyan Kökü, Aroma Vericiler (Bal, Limon), Stevya, Fırıncılık Balı (%0,4), Hindiba Kökü, Sibirya Ginsengi, Limonotu, Portakal Çiçeği

Bitki ve Meyve Çayları için Demleme Önerileri

Dünyada tea ya da cha diye bilinen çay, aslında sadece Camellia sinensis bitkisinden üretilen ürünler için kullanılıyor. Bunların dışında ise inanılmaz bir bitki dünyası, bunların farklı alanlarda kullanımlarını görüyoruz. Bitkiler ve meyveler günümüze kadar farklı coğrafyalarda fonksiyonel özellikleri bakımından tedavi edici, rahatlatıcı, yatıştırıcı, ağrı kesici gibi yardımcı etkiler sundukları için insanlar tarafından kullanılmış ve kullanılmaya devam ediliyor. Hepsinin kendine özgü tatları ve aromaları mevcut. Bitki ve meyve çaylarının daha uzun sürelerde kaynatılmasının yerine kısa sürelerde demlenmesi uzmanlar tarafından öneriliyor. 100°C’de kaynamış su ile 5-7 dakika arasındaki demlemeler hem (istenen) faydanın alınmasın(ı)da hem de tadın en iyi şekilde elde edilmesini sağlıyor.

Muhafaza Şartları

Öncelikle kuru ve serin bir yerde saklanması önemlidir. Ayrıca bakliyat, kahve v.b. ürünlerle teması önlenmelidir. Ambalaj üzerindeki son kullanım tarihleri dikkate alınmalıdır.

Merak Edilenler

Doğadan bitki ve meyve çayları güvenli midir? Neden poşetli olarak tüketmeliyiz?

Doğadan poşetli bitki ve meyve çaylarının üretimi Türk Gıda Kodeksi'ne uygun olarak yapılmaktadır. Çayların içeriğindeki bitki ve meyveler; zararlı çevre etkilerinin ulaşamadığı, yerleşim bölgelerinden uzak, temiz ortamlardan toplanmışlardır. Hammaddelerin depolama koşulları gıda kalite güvence sistemlerine uygundur. Hammaddeler üretime geçmeden önce analizden geçirilir. Böylelikle her poşette aynı lezzet ve kalite standardı sağlanmaktadır.

Doğadan poşet çaylarda kullanılan filtre kağıdının ve kullanılan ipin ana malzemesi nedir?

Poşet çaylarımızda kullandığımız filtre kağıdı; Filipinlerde yetişen bir muz ağacı türü olan doğal abaca ağacı liflerinden elde edilmektedir. Uzun lifleri sayesinde suda dayanıklılık sağlamaktadır. Ayrıca poşet çaylarımızda kullanılan ipler tamamen doğal %100 pamuktan üretilmektedir.

Bazı çaylar çok hızlı renk veriyor. İçeriklerinde yapay renklendirici, boyar madde mi var?

Ürünlerimizin lezzet, renk ve fonksiyonel dengesi tamamen içeriğindeki bitkilerin kendine has, doğal özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Örneğin Kuşburnu, Elma ve Böğürtlen gibi meyve çaylarının içeriğinde kullandığımız Bamya Çiçeği (hibiscus) bitkisi, demleme sırasında çaya koyu kırmızı renk ve ekşi bir tat verir.

 

 

Yorum Yap

Etiketler: doĞadan , zencefİl , ihlamur , balli , , 947313